Valguse festival

Aasta 2015 on rahvusvaheline „Valguse ja Valguspõhiste Tehnoloogiate Aasta“. Selle aasta raames korraldab MTÜ Stellaarium koostöös Tartu Observatooriumiga valguse festivali, mille eesmärgiks on teadvustada valguse ja valguspõhiste tehnoloogiate olulisust meie kodus ja ühiskonna arengus.

Valguse festival toimub 31. oktoobril 2015 kell 18:00-21:00 Tõraveres Tartu Observatooriumi ruumides ja teleskoopide vaatluspargis.

Ürituse vältel on observatooriumi saalides ja ruumides palju interaktiivseid ekspositsioone ja töötubasid, mis aitavad mõista valguse erinevat olemust ja kasutamist. Majas juhiste järgi orienteerudes on võimalik tunda elektromagnetlainete kohalolekut erinevate meeltega. Erinevate töötubade ja eksponaatidega on esindatud ka Politsei- ja Piirivalveamet, SA Tartu Ülikooli Kliinikum, Teaduskeskus AHHAA ja Psühhobuss. Majas sees musitseerivad Toomas Savi ja Toivo Sõmer.

Õhtu lõpetab harmooniline valguse ja muusika etendus Valguse mets, mis viib vaataja rännakule Tõravere teleskoopide vahele.

“Valguse mets”

Lavastaja: Jaan Ulst

Helikujundus: Ardo Ran Varres

Valgus- ja helitehnika: Ringo Muhhin (Eventech)

Produtsendid: Heli Lätt (Tartu Observatoorium), Jaan Ulst

Osalevad: segakoor Vega, tantsuklubi Triiniks, Alar Tamm, Jan Kulbin, Henry Timusk, Eneli Raud, Kaja Lindal, Triin Marts

Lavastuses kasutatakse kunstnik Timo Tootsi loomingut "Maagiline tokk" (2014) MAAJAAMA kollektsioonist. Rohkem infot www.maajaam.ee.

Tere tulemast piiluma haldjateriiki ja Põrgusse, olema tunnistajaks Päikese ja tema laste mängule! Astugem tehnikaajastusse, kus trummari käes on võim valguse üle! Olete oodatud ühinema meiega lõpurituaalis, et koos süüdata valgus keset pimedat õhtut!

Rännak-lavastus koosneb viiest pildist, mis on iseseisvad kunstilised tervikud inspireerituna eesti mütoloogia lugudest. Jalutuskäigu jooksul viiakse publik ekskursioonile valgustatud metsa täis tantsijaid, lauljaid, muusikuid ja tulemeistreid.

Rännaku rajal püsimiseks järgi Teejuhi märguandeid!

Üritus on osavõtjatele tasuta ning oodatud on kõik suured ja väikesed teadus-, kunsti- ja muusikahuvilised. Gruppidel palume eelnevalt registreeruda aadressil visit@to.ee.

Regitreeri ka ennast üritusele facebookis.

plakat_uus.jpg

Valguse festivali toetavad:

Nõo Vald.png
Eesti Kultuurkapital.jpg
TO_logo.png
ahhaa.jpg
logo.jpg
enics logo.jpg
EFS_logo.jpg
TOL_logo.jpg
IYL_Logo_ColorVert.jpg
elva.jpg
triiniks.jpg
logo_pann_v2.png