Tutvustus

Rahvusvaheline „Valguse ja Valguspõhiste Tehnoloogiate Aasta“

Rahvusvaheliste Aastate korraldamise algatus pärineb teadusettevõtetelt koostöös UNESCO-ga (http://light2015.org). See on ülemaailmne algatus, mille raames tõstetakse igal aastal esile üks valdkond. Temaatiliste aastate väljakuulutamine toob kokku palju erinevate sihtrühmadega tegelevaid, kuid siiski ühist joont omavaid teadusühinguid ja liite, õppeasutusi, tehnoloogiaettevõtteid, mittetulundusühinguid ja erasektori partnereid.

 

Käesolev 2015. aastal on fookuses valgus ja valgusega seotud tehnoloogiad ning nende rakendused. Aastaga seotud tegevuste kaudu antakse ühiskonnale mõista valguse ja optika olulisusest meie elus, tulevikus ning ühiskonna arengus. Püütakse tõsta ülemaailmselt teadlikkust, kuidas valgusel põhinevad tehnoloogiad edendavad säästvat arengut ning pakuvad lahendusi globaalsetele väljakutsetele energia, hariduse, põllumajanduse ja meditsiini sektorites.

 

See on ainulaadne võimalus inspireerida, harida ja ühendada inimesi maailma mastaabis. Tartu Observatoorium korraldab 2015. aastal aastaringselt avalikkusele suunatud valgusega seotud erinevaid üritusi, tutvustades observatooriumi teadussuundi ja avardades seeläbi loodusteaduslikku maailmavaadet.